سامانه تردد خودرو

شرح مختصر

سامانه هوشمند سازی تردد خودرو :

در عصر حاضر رویکرد به سوی فناوری های برتر امری گریزناپذیر است لذا  بمنظور هوشمند سازی و انتخاب سامانه ای که بتواند فناوریهای جدید را در اختیار کنترل تردد خودروها در مناطق مختلف قرار دهد به طور مستمر مد نظرقرار داشته و برای طراحی و تولید آن تلاش چشمگیری شده تا تمام فناوریهای روز دنیا با کیفیت بالا در اختیار قرار گیرد. در این سامانه که برای نخستین بار در کشور به صورت تلفیقی بهره می برد از راهکارهای نظارت وکنترل تردد و پرداخت الکترونیکی بطورهمزمان درکنار مدیریت هوشمند پارکینگ ها استفاده گردیده است.

استفاده ار کارتهای هوشمند بهترین جایگزین برای پول نقد بوده و موارد استفاده آنها علاوه بر پارکینگ در مجموعه های تفریحی ، ورزشی وفروشگاه ها می باشد. مزایای متعدد از جمله داشتن امنیت فوق العاده بالا، امکان شارژ مالی، امکان ثبت تاریخ و زمان استفاده و غیره باعث افزایش کارآیی آنها گردیده است.سامانه هوشمند ارائه شده در این طرح به منظور کنترل تردد، محاسبه میزان زمان پارک خودرو، محاسبه میزان هزینه پرداختی هر خودرو، محاسبه در آمدهای روزانه ، هفتگی ، ماهیانه  و یا سالانه با استفاده از جدیدترین تکنولوژی های روز مبنی بر سامانه های مدیریت و هدایتگر پارکینگ می باشد.

کلیه تجهیزات پیشنهادی که در فضای آزاد قرار می گیرند برای نصب در محیط بیرونی طراحی گردیده  و در هر بخش  ملزوماتی جهت محافظت از تابش آفتاب، بارندگی و غیره تعبیه گردد.

تامین مواردی ماننده برق، عملیات عمرانی، کارگاه نصب برعهده کارفرمای محترم می باشد که پس از بررسی مجری طرح و بر مبنای درخواست های ارائه شده در این زمینه توسط کارفرما تامین می شود. جزئیات نیازمندهای عمرانی و نصب و راه اندازی پس از بازدید حضوری دقیق و دریافت نقشه های کامل مرتبط با محل نصب تجهیزات اعلام خواهد شد.

سامانه تردد خودروسناریوی ورود خودرو ها :

مرحله ۱: هنگام ورود خودرو، ثبت اطلاعات ورودی خوردو  شامل (پلاک خودرو، زمان ورود، نام راننده، ظرفیت پارکینگ، کاربر ثبت کننده و در صورت تجهیز پارکینگ به سامانه PGS پارکینگ پیشنهادی) صورت می پذیرد. قبض یا رسید و در صورت لزوم کارت هوشمند، بصورت اتوماتیک به راننده خودرو تحویل شده، سپس راه بند بالا رفته و اجازه ورود خودرو صادر می گردد.

مرحله ۲: راننده خودرو در طول مدت توقف خود در پارکنیگ می تواند به نزدیکترین سامانه پرداخت هوشمند مراجعه و نسبت به پرداخت هزینه اقدام نماید و یا درصورت تمایل از طریق تلفن همراه با ورود کد USSD سامانه نسبت به پرداخت اقدام نماید.

مرحله۳: هنگام خروج خودرو، بصورت اتوماتیک کارت از راننده تحویل گردیده و پس از تطبیق اطلاعات ورودی خوردو  شامل (پلاک خودرو، زمان ورود، نام راننده، مدت اقامت، محل پارکینگ)؛ چنانچه راننده خوردو موفق به پرداخت نشده باشد از طریق اسکنر سامانه پرداخت هوشمند مبلغ محاسبه و قابل پرداخت می باشد. در صورتیکه پرداخت با موفقیت صورت پذیرفته باشد؛ راه بند بالا رفته و اجازه خروج خودرو صادر می گردد.

خودروهای ورودی را می توان به صورت زیر تقسیم بندی نموده و سپس تصمیم گیری در خصوص نحوه تردد هر یک از آنها را  در سامانه به صورت مورد نظرمدیریت نمود.

خودروهای عادی : این گروه خودروهایی هستند که ملزم به پرداخت هستند و بدون پلاک از قبل تعریف شده، یا تگ مخصوص بوده و خارج از لیست سیاه می باشند . شماره پلاک قرائت شده این خودروها توسط دوربینهای پلاک خوان در سامانه ثبت شده  قبض یا رسید و در صورت لزوم کارت هوشمند، بصورت اتوماتیک به راننده خودرو تحویل شده، سپس راه بند بالا رفته و اجازه ورود خودرو صادر می گردد. هنگام خروج در صورتیکه پرداخت با موفقیت صورت پذیرفته باشد؛ راه بند بالا رفته و اجازه خروج خودرو صادر می گردد.

خودروهای پرسنل سازمانی و مهمانان ویژه:

پلاک این خودروهای ورود رایگان که قبلاً شماره پلاک آنها به عنوان ورود رایگان در سامانه ثبت گردیده است. این خودروها در صورت رسیدن به ورودی و شناسایی توسط دوربین پلاک خوان اجازه ورود را دریافت نموده و راهبند برای آنان باز می شود. ورود این خودروها در سرور ثبت و قابل گزارش گیری است.

خودروهای غیر مجاز : این گروه شامل خودروهایی هستند که ورود آنها غیرمجاز تلقی می شود و از قبل پلاک آنها به عنوان خودروی غیر مجاز در سامانه ثبت می باشد.

روشهای مختلف تسویه :

۱- دقایقی قبل از خروج: در مکانهای مختلف مناطق آزاد انزلی در معابر عمومی و درب ساختمان ها می توان دستگاه پرداخت وجه خودکار نصب نموده که رانندگان قبل از سوار شدن به خودرو به این دستگاه ها مراجعه و با شناسایی کارت پارکینگ توسط دستگاه، مبلغ پارکینگ را از روش بانکی تسویه حساب می نمایند و راننده در هنگام خروج فقط کارت خود را به سامانه هوشمند تحویل می دهد. استفاده از این دستگاه در ورودی و خروجی، نیروی انسانی اپراتور را حذف کرده و سیکل صدور کارت پارکینگ در ورودی و تحویل کارت پارکینگ در خروجی به صورت خودکار انجام خواهد شد.

۲- هنگام ورود : در این روش پس از توقف خودرو در کنار دستگاه و شناسایی پلاک خودرو و سنسور تشخیص خودرو، دستگاه فعال شده و راننده با فشار دادن دکمه مربوط مبلغ وروی را با کارت بانکی پرداخت می نماید و راننده از دستگاه، قبض ورود را دریافت نموده و پس از باز شدن راهبند خودرو وارد پارکینگ می گردد.

  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.

  آدرس:

  گیلان - رشت

  شماره تماس:

  001234656789

  ایمیل:

  info@company.com

  سبد خرید